Dodanie, montáž a servis kamerových a poplachových systémov, prístupových systémov, audio video vrátnikov a automatizácie.
Sledujte nás na

Audio a video vrátniky

Audio a video vrátniky

Čo je to audio a video vrátnik?

Audio a video vrátnik je dorozumievacie zariadenie určené na komunikáciu s volajúcim na strane vstupných dverí. Tento systém dnes už ponúka radu sofistikovaných riešení a inteligentných funkcií na zvýšenie bezpečnosti, ako aj komfortu používateľa. Moderné audio a video vrátniky dokážu zaznamenať volajúceho za vašej neprítomnosti, zanechať odkaz, presmerovať hovor na telefón a pod.

Súčasti audio a video vrátnika

Dverná jednotka zabezpečuje audiovizuálny kontakt s volajúcou osobou, ktorá vám umožňuje vstup do objektu. Zároveň môže slúžiť aj ako prístupový systém, kde si napr. zadaním prístupového kódu, priložením bezkontaktnej identifikačnej karty alebo biometrickým odtlačkom prsta môžete otvoriť dvere.

 • dverné jednotky sú vhodné pre vnútorné ako aj vonkajšie použitie, s krytím až do IP68 a odolnosťou pred vonkajšími mechanickými nárazmi až do IK10
 • k dispozícii máme jednoduché dverné jednotky s minimálnymi rozmermi, alebo modulárne systémy s možnosťou integrácie čítačiek bezkontaktných RFID kariet (resp. kľúčeniek), čítačiek odtlačku prsta, číselných klávesníc pre zadanie kódu, piezoelektrických tlačidiel, LCD displejov, a pod.
 • dverné jednotky môžu byť jedno alebo viac tlačidlové, s klávesnicou pre vytáčanie volajúceho, alebo s LCD displejom na prehliadanie tel. zoznamu s otváraním jedných, alebo viacerých dvéri

Vnútorná jednotka zabezpečuje audiovizuálny kontakt s osobou, ktorá stojí pri vstupných dverách a vďaka kamere tak môžete túto osobu ľahko identifikovať. Elegantná vnútorná jednotka vám navyše ponúka prehľad zmeškaných hovorov, audio a video záznam volajúceho, nastavenia presmerovania hovoru, a pod.

 • vnútorné jednotky formou vyhotovenia máme k dispozícii ako tablet umiestniteľný na stenu s možnosťou bezdrôtového spojenia, či stolové telefóny s LCD displejom
 • v prípade použitia viacerých vnútorných jednotiek je možné vytvárať skupiny volajúcich
 • ďalšou výhodou sú nastaviteľné časové podmienky a pravidlá pre presmerovanie hovorov na inú vnútornú jednotku alebo mobilnú aplikáciu
 • väčšina modelov umožňuje pripojenie kamier z kamerového systému, čím získate viac pohľadov na pristupujúcu osobu

Audio a video vrátnik sa primárne obsluhuje cez vnútornú jednotkou. K dispozícii je aj používateľský softvér, prostredníctvom ktorého môžete komunikovať, nastavovať a automatizovať celý systém.

 • lokálne prostredníctvom vnútornej jednotky
 • vzdialený prístup cez internet
 • aplikácie pre pracovné stanice s operačným systémom Windows, MacOS, Linux
 • aplikácie pre mobilné zariadenia s operačným systémom Windows Mobile, iOS, Android

Na slovenskom trhu pôsobí veľa firiem, ktoré vykonávajú montáže poplachových systémov bez licencie na prevádzkovanie technickej služby a bez uzatvorenia zmluvy o poskytovaní technickej služby so zákazníkom. V takomto prípade ide o porušenie zákona zo strany dodávateľa, tak aj zo strany odberateľa.

Prístupový systém podlieha zákonu č. 473/2005 Z.z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti, zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a nariadení GDPR Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov.

V prípade ignorovania, porušenia, nezavedenia, alebo nepripravenosti na nariadenie hrozia subjektom pokuty v likvidačných výškach. Maximálna výška dosahuje až 20  mil. EUR, alebo 4% z celkového ročného obratu spoločnosti (vždy vyššia možnosť).

Cenová ponuka, dodanie a montáž

Cena za dodanie a montáž audio a video vrátnika je závislá na rozsahu a požiadavkách zákazníka. Ku každému nášmu zákazníkovi pristupujeme individuálne a konečnú cenu vypočítavame na základe obhliadky a podrobnej technickej špecifikácie. Obhliadka objektu alebo priestoru je bezplatná a vykonáva ju technik, ktorý Vám poradí ideálne riešenia pre Vaše potreby.

Ponuka bez čakania

Cenovú ponuku Vám vypracujeme bez čakania na mieste obhliadky, alebo obratom po zaslaní podrobnej technickej špecifikácie.

Záručná doba

Na všetky nami dodané produkty a služby poskytujeme nadštandardnú záručnú dobu až 36 mesiacov.

Montáž do 48 hodín

Nečakáme na „lepšie počasie“. Montáž realizujeme do 48 hodín od vystavenia objednávky.

Zmluvný servis

Našim zákazníkom poskytujeme prednostný servisný zásah a to najneskôr do 2 dní od nahlásenia poruchy.